رابط کاربری به سبک نئومورفیسم | نئومورفیسم چیست ؟ توضیحاتی در رابطه با آن

شاید اسم سبک نئومورفیسم به گوشتان خورده باشد. این سبک در حال حاضر جدیدترین ترند طراحی یو آی است. اسم این سبک از ترکیب کلمات New (جدید) و skeuomorphism (اسکومورفیسم ، که یک سبک طراحی گرافیک قدیمی رابط کاربری است) شکل گرفته است. این سبک در واقع هنر استفاده از سایه‌ها و جلوه‌های نوردهی و عمق‌دهی به عناصر است.

در این مطلب که از سایت دریبل‌دات‌کام برای شما عزیزان ترجمه شده، سامسون واولز که یک طراح یو آی و یو ایکس با تجربه است، به ۳ نکته و شیوۀ طراحی در سبک نئومورفیسم اشاره می‌کند. با ما همراه باشید.

۱/ در سبک نئومورفیسم از سایه‌ها و افکت‌ها به اندازه استفاده کنید

برای برجسته و متمایز کردن عناصر یو آی می‌توانید از سبک نئومورفیسم استفاده کنید. فقط با استفاده از چند گرادیانت و سایه‌روشن می‌توانید استایل صفحه‌نمایش خود را به این سبک تبدیل کنید. اما توجه کنید که به جای اضافه کردن افکت‌ها به تمام عناصر، آن‌ها را به اندازه و در قسمت‌هایی اضافه کنید که نهایتاً به یک ظاهر یکدست و زیبا در طراحی خود برسید.

سبک نئومورفیسم

طراح: Filip Legierski

 

۲/ به جای عکس از تصویرسازی استفاده کنید

سبک نئومورفیسم حالتی سه‌بعدی به طراحی یو آی می‌دهد. به همین دلیل استفاده از عکس و تصویرهای عکاسی شده برای این سبک مناسب نیست. چرا که عکس، با حالت سه‌بعدی سبک نئومورفیسم هماهنگ نیست. در نتیجه به جای عکس، از تصویرسازی استفاده کنید.

طراح: Ariel

 

۳/ از انیمه برای ایجاد دسترسی بیشتر استفاده کنید

نقدی که به این سبک وارد است، این است که این سبک از دستورالعمل‌های خاص مربوط به میزان دسترسی پیروی نمی‌کند. به این معنی که ممکن است مثلاً روشن یا خاموش بودن یک دکمه خیلی قابل تشخیص نباشد. به همین دلیل برای داشتن یک طراحی واضح‌تر و گویاتر، بهتر است از انیمه استفاده کنید. برای این کار باید عملکرد یک دکمه یا عنصر را مانند تصویر زیر، با انیمه ای که طراحی می‌کنید، توصیف کنید.

 

 

 

 

 
 

آزمون و خطا کنید!

نئومورفیسم یک سبک نوظهور و فرصتی برای کشف استعدادهاست. می‌توانید از این سبک در زمینه‌های دیگر مثل طراحی لوگو، انیمیشن‌سازی، تصویرسازی و طرح‌های رنگی مونوکروم (تک رنگ) استفاده کنید. پس از این فرصت استفاده کنید و دست از تمرین برندارید.

نمونه‌هایی از سبک نئومورفیسم

تصاویر زیر نمونه‌هایی از طراحی یو آی در سبک نئومورفیسم است. در هر عکس مشخصات مربوط به رنگ‌ها و افکت‌هایی که استفاده شده آمده است. می‌توانید از این نمونه‌ها ایده بگیرید تا یک طراحی منحصر به فرد خلق کنید.

سبک نئومورفیسم

طراح: Otakoyi

طراح: Susik

سبک نئومورفیسم

طراح: Sonal Shah

 

بالا
نیکد فراتر از کد Necode

©COPYRIGHT 2022 -تمامی حقوق وب سایت مربوط به شرکت نیکد می باشد.